Sernik na zimno cytrynowo-borówkowy Lekki, orzeźwiający i w dodatku masa serowa…

Sernik na zimno cytrynowo-borówkowy 😎 Lekki, orzeźwiający i w dodatku masa serowa tężeje w oczach więc jeśli zaczniecie robić teraz to jeszcze przed obiadem będziecie się cieszyć pysznym deserem 🍮

Przepis na foremkę 18cm:
*220g twarogu z wiaderka
*100g jogurtu greckiego
*20g soku z cytryny
*150g kremówki
*150g borówek (użyłam mrożonych)
*2 łyżki erytrytolu (więcej/mniej wg upodobań)
*ok 20g (czubata łyżeczka) żelatyny namoczonej w ok 50ml zimnej wody
Twaróg, jogurt, sok i słodzik mieszamy. Namoczoną żelatynę podgrzewamy (np w mikrofali) i mieszamy do całkowitego rozpuszczenia. Kremówkę ubijamy na sztywno. Rozpuszczoną żelatynę hartujemy łyżką masy serowej, następnie miksując na małych obrotach wlewamy ją do miski z serem. Szybko dodajemy ubitą śmietanę i borówki i natychmiast przekładamy do formy – masa powinna być już częściowo skrzepnięta. Sernik Wkładamy do lodówki na ok 30-60min.

Galaretka borówkowa:
*150g borówek
*2 łyżki soku z cytryny
*ok 60 ml wody
*słodzik, wanilia
*ok 6-8g żelatyny (płaska łyżeczka) namoczonej w łyżce
Borówki z sokiem, wodą i słodzikiem gotujemy, następnie blendujemy i w jeszcze ciepłych rozpuszczamy żelatynę. Przestudzoną galaretkę wylewamy na sernik.

Opcjonalnie
*opakowanie galaretki krystalicznej bez cukru
*garść lub dwie borówek (użyłam zamrożonych)
Galaretkę rozpuszczamy w 400ml gorącej wody. Na gotowym serniku układamy borówki, zalewamy przestudzoną galaretką. Odstawiamy do stężenia. Jeśli użyjecie świeżych borówek galaretka będzie potrzebowała nieco wiecej czasu. Przy mrożonych tężeje w ok 15-20min.

2h i gotowe, nawet zdjęcia zdążycie zrobić 🤪
.
.
.

Add Comment